BEZPIECZEŃSTWO - OCHRANIACZE

2020-01-21
BEZPIECZEŃSTWO - OCHRANIACZE  OCHRANIACZE - KWESTIA BEZPIECZEŃSTWA

Jazda na wyczynowej hulajnodze zdecydowanie wpisuje się w założenia sportów ekstremalnych. Wykonywanie ewolucji, szczególnie tych związanych z osiąganiem dużych wysokości wiąże się z ryzykiem, które jest nieodłączną częścią skateparkowych zmagań. Szlifowanie bądź nauka nowych tricków wiąże się niestety z częstymi niepowodzeniami skutkującymi upadkami, które mogą być nie tylko bolesne ale również niebezpieczne. Aby wyeliminować ryzyko występowania groźnych urazów warto, a nawet trzeba zadbać o odpowiednią ochronę ciała w postaci ochraniaczy i kasku na głowę.

W przypadku jazdy na hulajnodze najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju urazy będą łokcie, kolana oraz nadgarstki. Na rynku istnieje cała masa dostępnych kompletnych zestawów, które mają za zadanie chronić te newralgiczne punkty ciała. 

W przypadku zakupu ochraniaczy należy pamiętać o prawidłowym doborze rozmiaru. Nie mogą być one zbyt duże i za luźne, bo pod pozornie zwiększoną strefą protekcji kryje się ograniczenie ruchomości w stawie i wygody użytkowania co może skutecznie utrudnić jazdę. Zbyt ciasne ochraniacze będą powodowały dyskomfort podczas noszenia i uniemożliwiają swobodne użytkowanie. 

Idealnie dobrane ochraniacze powinny być niemal nieodczuwalne, a ich obecność powinna zaznaczać się podczas upadku, kiedy będą spełniały swoją rolę. Tak więc ochraniacz musi dobrze, sztywno trzymać się na miejscu, jednocześnie pozwalając na swobodne, nieskrępowane ruchy.

Oczywiście poruszając kwestię bezpieczeństwa i ochrony nie można pominąć kasku. Odpowiednia ochrona głowy jest szalenie ważna i nie może zostać zbagatelizowana. W celu uniknięcia przykrych konsekwencji upadków należy możliwie jak najlepiej się przed nimi chronić. Dobrej jakości, odpowiednio dobrany kask zapewni wymagane bezpieczeństwo przez co zwiększy tym samym pewność podczas wykonywania skomplikowanych ewolucji.

Na rynku istnieje wiele rodzajów kasków, które różnią się w kwestiach kształtu, sposobu zapięcia, regulacji. Najlepszym wyborem będą kaski z mocniej zaakcentowaną częścią potyliczną, która często jest najbardziej narażona na urazy. Fajną propozycję stanowią kaski wyposażone w system regulacji, który w szybki i dokładny sposób pozwolą na dopasowanie rozmiaru.W przypadku doboru tak ważnego, bo chroniącego zdrowie, sprzętu jak kask i ochraniacze nie warto decydować się na kompromisy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w produkty renomowanych marek, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Jest to gwarancja, że produkt przeszedł szereg wymaganych testów i spełni swoje zadanie. 

Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową.

Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJRide Palace Politechniczna 9 80-175 Gdańsk   Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.
pixel