Dobre praktyki i nawyki podczas jazdy na hulajnodze

2019-08-20
Dobre praktyki i nawyki podczas jazdy na hulajnodze
Wybór dobrej hulajnogi, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i wymagania jest niezwykle istotny, jednak równie istotne jest zwracanie uwagi na bezpieczeństwo nasze i osób w naszym otoczeniu podczas jazdy. Kwestie bezpieczeństwa są niezwykle istotne podczas zwykłej jazdy, a jeszcze ważniejsze w sytuacjach, kiedy uprawiamy jazdę wyczynową. Dbanie o bezpieczeństwo to bardzo dobry nawyk, nieważne na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy, bo na każdym pojawiają się różnego rodzaju zagrożenia, które mogą doprowadzić do uszczerbku naszego zdrowia lub po prostu zniszczenia sprzętu.

Zawsze należy pamiętać o ubiorze zapewniającym bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na głowę, a do ochrony tej części niezbędny jest odpowiedni kask. W przypadku jazdy na hulajnodze w następnej kolejności koniecznie należy pamiętać o noszeniu pełnego obuwia, które w dodatku jest dobrze zasznurowane. Nigdy nie próbuj jazdy na hulajnodze w klapkach czy sandałach. Na wypadek upadków zaleca się stosowanie ochraniaczy na łokcie i kolana.

Za każdym razem przed jazdą warto zrobić podstawowy przegląd techniczny hulajnogi. Koła i łożyska to elementy bezobsługowe, jednak warto zainteresować się ich stanem, gdyż ulegają naturalnemu zużyciu na skutek codziennej eksploatacji. Warto tez sprawdzić, czy nie ma niepożądanych luzów lub innych uszkodzeń, a w razie czego można udać się do odpowiedniego serwisu zajmującego się naprawą hulajnóg. Upewnij się, że wszystko jest sprawne i bezpieczne zanim zaczniesz jazdę.


Jeżeli któryś z elementów jest uszkodzony natychmiast należy go wymienić na sprawny. Ważne, żeby dokonując zmian upewnić się, że elementy będą kompatybilne. Użycie niekompatybilnych elementów może bardzo mocno skutkować spadkiem bezpieczeństwa lub też utratą gwarancji na produkt.

Warto dbać o czystość hulajnogi. Po tym jak zabierzesz hulajnogę na wyprawę off-roadową lub jakąkolwiek wycieczkę terenową, zawsze na koniec – po powrocie, wyczyść ją dobrze. Wystarczy przetrzeć szmatką, tak aby nie pozostały na niej jakieś błoto, piasek czy inny brud. Należy unikać używania chemii z alkoholem lub amoniakiem, bo te substancje mogą uszkodzić lub rozpuścić powierzchnie i plastikowe elementy hulajnogi.

Nie tylko czystość hulajnogi jest ważna, bo warto też zadbać o porządek w miejscu, gdzie jeździmy. Zawsze miło jest pojeździć ze znajomymi, dlatego należy zadbać o odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, po której wszyscy mogliby się bez problemu poruszać. Wybierajcie miejsca, gdzie każdy będzie mógł popróbować przeróżnych tricków, obrotów czy skoków. Do tricków najlepsze są miejsca, które oferują dużo płaskich powierzchni, wolne od uszkodzeń, pieszych i samochodów.

Na koniec, zachowaj ostrożność. To Ty kierujesz hulajnogą, a dookoła może czyhać wiele przeróżnych niebezpieczeństw, ponieważ to ruchome urządzenie. Rozwijaj swoją pasję własnym tempem. Dawaj sobie odpowiednio dużo czasu na rozwijanie tricków już poznanych i rozpoczynanie nauki tych bardziej zaawansowanych. Im bardziej oswoisz się z kwestiami bezpieczeństwa, tym więcej przyjemności i cennych doświadczeń możesz czerpać.Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ

Ride Palace 
Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.
pixel