Gdzie kupić hulajnogę wyczynową?

2019-07-25
Gdzie kupić hulajnogę wyczynową?
Nowe osoby, zainteresowane rozpoczęciem uprawiania jazdy wyczynowej na hulajnodze mogą czuć się lekko zdezorientowane szeroką gamą produktów. Jest naprawdę wiele marek spośród których możemy wybierać, przeróżne części zamienne i oczywiście różne ceny. Zakup hulajnogi wyczynowej może przyprawić o ból głowy, dlatego postaramy się jak najbardziej uprościć ten proces. Tak jak w innych kategoriach, tak i tutaj ceny produktów niektórych marek są zdecydowanie wyższe od innych. Jest to wynik popularności, ale przede wszystkim wyższej jakości wykonania oferowanych hulajnóg. Dlatego zawsze warto skupić swoją uwagę na kilku elementach, które wchodzą w skład hulajnogi wyczynowej. Tego typu podejście pozwoli z rozsądkiem wybrać odpowiedni sprzęt.
 
1. Widelec – powinien być gwintowany czy nie?
Gwintowany widelec hulajnogi wyczynowej ma gwinty na zewnętrznej stronie rury sterowej i jest utrzymywany na miejscu za pomocą 2 dużych nakrętek zabezpieczających na górnej części głowicy. Widelec bez gwintu ma gładką rurkę sterową i będzie utrzymywany na miejscu za pomocą śruby na samej górze rurki sterowej, której towarzyszy podkładka lub zacisk, w zależności od rodzaju kompresji. Widelec bez gwintu jest wytrzymalszy niż gwintowany, a do tego hulajnogi z gwintowanym widelcem są droższe.
Polecamy: widelec bez gwintu
 
2. Podest (deck) – zintegrowany czy nie?
Tak jak w przypadku rowerów, tak i w hulajnogach wyczynowych istnieje coś takiego jak stery (headset) lub zestaw łożysk w głowicy, które pozwalają widelcowi na obracanie się. Niezintegrowany podest wykorzystuje kubki łożyskowe do utrzymywania głowicy na miejscu. Te kubki łożyskowe są oddzielnym elementem, który jest wciśnięty w podest, aby pomieścić głowicę. Zintegrowany pokład nie wymaga kubków łożyskowych, ponieważ kubki zostały już wbudowane lub zintegrowane z podestem hulajnogi. Zintegrowany podest jest bardziej wytrzymały niż niezintegrowany, a do tego hulajnogi ze zintegrowanym deckiem są trochę droższe.
Polecamy: podest zintegrowany
  

3. Koła – wielkość 100mm czy więcej? Wypełnienie z plastiku czy ze stopu metali?  
Rozmiar kół hulajnogi może sprowadzać się do indywidualnych preferencji. Wiadomo jednak, że mniejsze koło wykona więcej obrotów od większego, aby pokonać tę samą odległość. Hulajnogi zaprojektowane dla mniejszych riderów często mają koła 100 mm. Hulajnogi nie są kompatybilne ze wszystkim rozmiarami kół. Ważne jest, aby przy zakupie kół do swojej hulajnogi korzystać z oryginalnego rozmiaru, z jakim został dostarczony lub z takiego jaki dopuszcza producent. Wpływa to na bezpieczeństwo jazdy. Plastikowe wypełnienie znane jest z tego, że pęka. Wypełnienia wykonane ze stopów metali są dużo bardziej trwałe i wytrzymałe.
Polecamy: 110m i większe ze stopowym wypełnieniem
 
4. Waga – jak ciężka jest hulajnoga?
Waga jest bardzo zależna od zastosowanych materiałów do wykonania hulajnogi wyczynowej. Jako że większość riderów, chce wykonywać na hulajnodze tricki, to raczej nikt nie chce robić tail whipów przy wykorzystaniu cegły. Hulajnogi cięższe są zazwyczaj też tańsze.
Polecamy: 3kg do 4kg


5. Wielkość – jak szeroka i wysoka powinna być kierownica oraz jak długi i szeroki powinien być podest?
Większości nastolatków odpowiada hulajnoga o wielkości podestu około 4,5” x 21” oraz kierownicy o szerokości 21”. Dla młodszych naturalnie wybiera się mniejsze hulajnogi.    


Są to główne elementy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie hulajnogi wyczynowej. Inne niewymienione elementy mogą zmienić cenę hulajnogi; jednak wszystko zależy od preferencji ridera. Należą do nich kompresja hulajnogi, styl kierownicy i to, z czego skuter jest wykonany.Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.

pixel