Hulajnogi Trójmiasto

2019-07-24
Hulajnogi Trójmiasto

Kilka lat temu ktoś wpadł na pomysł, żeby wyciągnąć jakąś ciekawą aktywność fizyczną i narobić nią trochę szumu. Tak też narodziła się wyczynowa jazda na hulajnogach, która stała się alternatywą do skateboardingu, czy jazdy na rolkach. Jazda na hulajnodze bardzo szybko przerodziła się w szał, którego efekty możemy widywać na ulicach i skateparkach, gdzie riderzy ciągle próbują nowych i doskonalą już opanowane tricki. Jazda na hulajnodze nie tylko jest łatwa do nauki, ale sprawia też masę frajdy. W dodatku liczba tricków możliwych do wykonania na niej wydaje się być nieskończona, co powoduje dodatkowo, że sport ten jest niezwykle widowiskowy i dzięki temu przyjemny do oglądania.

Najbardziej tradycyjne sporty uliczne, jak skateboarding pojawiły się w latach siedemdziesiątych. Był to czas, kiedy pełna energii młodzież z miast zdała sobie sprawę, że deskorolki nie są tylko zarezerwowane dla małych dzieci, ale może to być prawdziwe narzędzie do wykonywania zaawansowanych tricków i akrobacji, ale także wykorzystane do bujania się po ulicach miast. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zaczęły powstawać prawdziwe skateparki i wtedy też popularność zaczęły zyskiwać rolki. Dostrzeżono w nich potencjał do wykonywania tricków, a przy okazji przyciągały tym, że pozwalały być bardziej mobilnym. Od roku 2000 zaczął się pojawiać kolejny sprzęt i trend skate’owy. Były to właśnie hulajnogi i to właśnie był moment, w którym ludzie zdali sobie sprawę, że i na nich da się wykonywać niesamowite tricki i nie jest to tylko zabawka dla dzieci. Nowoczesne technologie, design i lepsze wykonanie dały możliwość doświadczonym riderom na wykonywanie naprawdę zaawansowanych tricków i akrobacji, przyciągając tym samym kolejne grupy zainteresowanych osób do uprawiania tego sportu. W tym momencie szał hulajnogowy na nowo opanowuje świat.


Obecnie w skateparkach można spotkać osoby jeżdżące na każdym z możliwych sprzętów skate’owych, które ćwiczą i doskonalą tam swoje tricki, między innymi na hulajnogach. Kiedy hulajnogi wyczynowe po raz pierwszy wkroczyły na scenę, wielu tradycjonalistów marudziło, że tak nie może być i to nie jest prawdziwy skating. Wraz ze wzrostem popularności wyczynowej jazdy na hulajnogach zdanie to diametralnie się zmieniło i teraz po dwóch dekadach, hulajnogi wyczynowe są czymś w pełni naturalnym na skateparkach. Nikt nigdy, nie przewidywał, że ten sport osiągnie taką popularność jak skateboarding. Ruch hulajnogowy bardzo wiele zawdzięcza swojej prostocie. Wybierając prosty komplet, ale z designem wykorzystującym najnowsze technologie, które sprawiają, że jest lekki i wszechstronny, pozwala ludziom uczyć się, wykonywać i doskonalić cały szereg tricków. Możliwości wydają się nieskończone, dopóki osoby jeżdżące na hulajnogach wyczynowych, cały czas wymyślają nowe tricki i prowokują i zachęcają innych do uczenia się ich. Społeczność hulajnogowa cały czas się rozwija i będzie to robiła nadal, gdyż napędza się sama.Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.

pixel