Jak jeździć na hulajnodze?

2019-07-22
Jak jeździć na hulajnodze?
Właśnie zakupiłeś pierwszą hulajnogę i chciałbyś nauczyć się jeździć w sposób niezagrażający Tobie i Twojemu otoczeniu? Bardzo dobrze trafiłeś! Utrzymywanie równowagi z początku może wydawać się problematyczne z racji tego dwóch kół położonych w jednej osi, ale nie przejmuj się – każdy kiedyś zaczynał; tutaj przekażemy Ci parę cennych wskazówek które pomogą Ci w stawianiu pierwszych kroków.    
        
Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie to na samym początku spróbuj potrenować swoją równowagę; stań na podłużnej desce i postaraj się jak najdłużej się na niej utrzymać. Do treningu równowagi idealnie sprawdzi się również balance board, które znajdziesz na przykład TUTAJ.             
Pamiętaj również o odpowiedniej ochronie – kask to absolutne minimum przy każdej przejażdżce, a jeśli boisz się upadku to zadbaj również o łokcie i kolana (różnego rodzaju ochraniacze i kaski znajdziesz TUTAJ).      
      

Sprawdź, czy Twoja hulajnoga jest poprawnie rozłożona – czy nie ma luźnych śrub oraz czy koła obracają się swobodnie. Warto również okazjonalnie sprawdzić w jakim stanie są nasze łożyska, powinniśmy wymieniać je przynajmniej raz w sezonie, kiedy słyszymy szum w kole, lub koła nie obracają się swobodnie.            
Warto również sprawdzić która z Twoich nóg jest dominująca. W większości przypadków jest to ta którą normalnie kopnąłbyś lecącą w Twoją stronę piłkę. Dominującą nogą będziemy się odpychali więc w przypadku osób prawonożnych z przodu stać będzie noga lewa. Jeśli dalej masz problem z ustaleniem "przedniej" nogi spróbuj przejechać się raz z prawą nogą z przodu a raz z lewą – gwarantuje, że jedna z tych pozycji będzie dla Ciebie bardzo niekomfortowa – tak jak przy pisaniu drugą ręką.      
      

Jazdę zacznij od pewnego złapania obydwu rączek hulajnogi jednocześnie. Niedominującą nogę postaw na podeście drugą trzymaj na ziemi gotową do odpychania. Powoli odepchnij się tą nogą która trzymasz na ziemi; zacznij powoli a gdy poczujesz się nieco pewniej zwiększ prędkość. Pamiętaj o kontrolowaniu prędkości, jeśli rozpędzisz się za mocno narazisz się na upadek. Pamiętaj nie wychylać się za mocno, a jedynie na tyle aby trzymać poziom.            
Im więcej będziesz jeździł tym poprawna postawa będzie przychodziła Ci łatwiej – więc trenuj i pamiętaj – praktyka czyni mistrza! Powodzenia!  Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.

pixel