Jak wybrać najlepszą hulajnogę do tricków?

2019-07-25
Jak wybrać najlepszą hulajnogę do tricków?
Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że dobranie odpowiedniej hulajnogi wyczynowej już samo w sobie jest niezłym wyczynem. Wiele różnych elementów, części czy marek gotowych produktów, gdzie każdy z nich czymś się od siebie różni. Dla osób początkujących w tym temacie może wydawać się to skomplikowane i zawiłe, jednak wcale nie musi takie być i postaramy się to jak najbardziej uprościć i wytłumaczyć.  1. 
W zgodzie z Twoim stylem
Nie jest żadnym sekretem, że sport ten dzieli się na jazdę po mieście i po skateparku. Istnieje również jazda techniczna, po płaskim, śniegu i nieutwardzonych powierzchniach. Dlatego niezwykle ważnym jest, żeby ustalić, co sprawia nam największą frajdę i pójść właśnie w tę stronę. Pozytywnym jest, że każdy z tych styli stawia swoje własne, inne wyzwania i tricki na hulajnogach wyczynowych też się bardzo od ich różnią. Zwykle podesty dłuższe niż 20 cali są lepsze na ulicę, gdyż pozwalają dłużej utrzymywać się na krawędziach i poręczach. Jeśli mamy w planie skupić się przed wszystkim na rampach i robić triki jak whip, wtedy lepiej wybrać lżejsze hulajnogi (do 4kg). Zalecamy zastanowienie się nad tym jakie tricki chcesz wykonywać i doskonalić, gdyż może to pomóc w określeniu czy potrzebny jest dłuższy czy krótszy podest.
 
2. Kwadratowy czy zaokrąglony podest? Wąski czy szeroki?
Zaokrąglone podesty są idealne do katowania pegów. Idealnie nadają się do technicznej jazdy. Jeśli tylko w twojej głowie zrodził się pomysł, aby robić tricki jak: whip, feeble, five0, smith czy heel out, to koniecznie rozejrzyj się za hulajnogą z zaokrąglonymi/ściętymi krawędziami i pegami. Prostokątne podesty wyglądają niesamowicie dobrze, a przy okazji zawsze istnieje możliwość zmiany zakończenia decku. Zupełnie inaczej odczuwa się 50-50ing na krawędziach niż na pegach, wszystko też zależy od preferencji. Prostokątne decki mają też więcej miejsca na stopy, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli masz duże stopy. Stoi się też zdecydowanie stabilniej na tego typu podeście.  3. 
Wielkość kierownicy i kąt
Jeśli jesteś dojrzały riderem, to na pewno potrzebujesz też wyższej kierownicy, żeby nie wyglądać jak tetryk na hulajnodze. Często wybierane są kierownice bardzo wytrzymałe, ale lekkie. Żeby to uzyskać rekomendowane są kierownice wykonane z tytanu. Wartym odnotowania jest to, jak ważne jest nachylenie głowicy. Warto mieć na uwadze, że dobrze, aby kierownica była na wysokości pasa i o szerokości naszych ramion.

4. Kompatybilność
W początkowej fazie jazdy rekomendujemy kupno gotowego zestawu. Powód tego jest prosty – firmy składają swoje produkty w taki sposób w jaki powinno to być zrobione. Osoby bardziej doświadczone budują swoje własne zestawy. W takim wypadku należy się upewnić czy widelec, system kompresji, koła, tuleje oraz wszystkie inne części pasują do siebie i współgrają, jeżeli tak nie będzie to nie będziesz w stanie jeździć, dopóki nie naprawisz tego błędu.  5. 
Balans
Istnieją też produkty, które są w stanie sprostać zarówno jeździe po ulicach jak i skateparku, dzięki kombinacji niskiej wagi oraz dość dużej długości. Prawdą jest, że w pewnym momencie odnajdziesz równowagę, której oczekujesz, w zależności od długości, szerokości i wagi. Na to zawsze będzie miał wpływ styl, z którym się utożsamiasz i jakich tricków na swojej hulajnodze próbujesz.  

Podsumowując wybór hulajnogi wyczynowej wcale nie jest taki trudny jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Zmieniaj gripy, pegi, kółka, kolory. Najważniejsze to dobrze się bawić.


Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.

pixel