Jaka wysokość i szerokość kierownicy do hulajnogi wyczynowej?

2019-07-26
Jaka wysokość i szerokość kierownicy do hulajnogi wyczynowej?
Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez rodziców młodych Riderów jest: „Jaką wysokość i szerokość powinna mieć kierownica w hulajnodze dla mojego dziecka?”. Szczerze, to nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na to pytanie. Nie jest to odpowiedź, którą większość osób chciałaby usłyszeć. Różne hulajnogi wychodzą z różnymi wielkościami kierownicy. Mimo wszystko, postaramy się jak najbardziej przybliżyć i uprościć proces dobierania kierownicy i hulajnogi.

Zacznijmy od szerokości. Tutaj sprawa jest o tyle prosta, że w większości wypadków najlepsza okazuje się kierownica, której szerokość jest podobna do szerokości naszych barków. Dla przykładu, jeśli mamy szerokość barków około 51cm, to warto zainteresować się kierownicą o szerokości 21 cali (53,34cm). To najlepszy sposób do mierzenia tego jaka szerokość kierownicy będzie odpowiednia. Jeżeli szerokość naszych barków wynosi około 46cm, to raczej złym pomysłem będzie kierownica 12 calowa (30,48cm). Będzie wyglądała na zbyt małą i w czuciu jej podczas jazdy też będzie za mała. Wszystko jest w porządku, jeśli wybierzemy kierownice minimalnie mniejszą bądź większa od szerokości naszych ramion.


Teraz przejdźmy do wysokości. Tak jak w przypadku szerokości kierownicy używaliśmy do mierzenia szerokości naszych ramion, tak do mierzenia odpowiedniej wysokości kierownicy można użyć wysokości naszego pasa. Dlatego stając na podeście najlepiej, żeby kierownica hulajnogi znajdowała się na wysokości naszego pasa lub nawet minimalnie niżej. Dlatego mierzenie zaczynamy od wysokości naszego pasa do wysokości górnej części headsetu hulajnogi, co daje nam dokładną długość kierownicy, jaką potrzebujemy. Dzięki temu po zamontowaniu kierownicy będzie ona delikatnie poniżej naszego pasa. Każdy z nas jest odmienny i niektórzy wolą wyższe kierownice a inni niższe, co powoduje, że jest łatwiej wykonywać niektóre tricki, jak np. bri-flip. Wszystko zależy od ridera i tego czego oczekuje, ale oczywiście nikt nie chce mieć kierownicy pod szyją, albo przy kolanach.
 
Korzyści z mniejszych kierownic.
Łatwiej wykonywać tricki jak bri-flip czy całkowiy obrót hulajnogi o 360 stopni; mniejsza waga całkowita takiego zestawu; łatwiej zmieścić do samochodu.

Zalety większych kierownic.
Mniejszy ból pleców; mniejsze drgania przy szybkiej jeździe; bardziej komfortowa.
Na sam koniec i tak wszystko jest weryfikowane przez nasze indywidualne upodobania i potrzeby. Jeśli chcesz tylko pojeździć i nie wykonywać za dużo tricków, to wyższa kierownica powinna okazać się lepsza. Jeśli uwielbiasz jazdę po skateparkach i wykonywanie przeróżnych tricków wtedy lepsza może okazać się mniejsza. Mamy nadzieję, że powyższe informacje chociaż trochę rozjaśniły to, jak poprawnie dobrać kierownicę.Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.

pixel