Tricki hulajnogowe dla początkujących

2019-08-20
Tricki hulajnogowe dla początkujących
Chcesz spróbować akrobacji na hulajnodze, ale nie masz pewności jakie miejsce będzie ku temu najlepsze? Gdy masz już hulajnogę, która jest idealnie do Ciebie dopasowana i ma spełniać wszelkie postawione przez Ciebie założenia, czas zabrać się do roboty. W sieci istnieje wiele poradników wideo jak wykonywać przeróżne, nawet najbardziej zaawansowane tricki hulajnogowe. My tutaj przedstawimy kilka wybranych, które idealnie nadadzą się dla osób początkujących, które też są bardzo często elementami składowymi i podstawami do bardziej zaawansowanych akrobacji. Przy każdym z tricków należy pamiętać w pierwszej kolejności o bezpieczeństwie swoim i osób w naszym otoczeniu, dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw ochraniaczy i kask oraz podchodzić do każdego z wyzwań z rozsądkiem. Wiele pomocy w robieniu trików można uzyskać tez od społeczności już jeżdżącej. Zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy, czy to w sieci czy na dowolnym skateparku. Zaczynajmy.

Bunny Hop
Jednym z najlepszych tricków, od których warto zacząć, jest Bunny Hop. Dzięki niemu jesteśmy w stanie naprać pewności siebie i komfortu podczas „lotu” z hulajnogą w powietrzu. Należy postawić obie stopy na podeście, rękoma chwycić kierownicę i podskoczyć. Osiągnięcie jakiejkolwiek wysokości może zająć trochę prób, jednak im więcej ich podejmiesz, tym wyżej uda się skakać. Najlepsze hulajnogi wyczynowe, posiadają specjalne koła, które pozwalają na odbijanie się od ziemi. Gdy opanujesz skakanie po płaskich powierzchniach, warto dalej próbować skacząc z niższych krawężników, czy na niezbyt wysokie schody.



Nollie
Jest to pewna odmiana tricku Bunny Hop. Zasada działania bardzo podobna, jednak używa się głównie przedniego koła. Należy się trochę pochylić i wypchnąć kierownicę do przodu, aby unieść tylnie koło. W momencie toczenia się tylko na przednim kole, należy podskoczyć, aby i je oderwać od ziemi. W zależności od prędkości i od tego jak dobrze opanowaliśmy podstawowego bunny hopa można zacząć od pojedynczego Nollie, co będzie niezwykle przyjemnym osiągnięciem, gdy uda się po raz pierwszy.



No Footer
No Footer to kolejny z trików które są warte spróbowania na początku. Jak sama nazwa wskazuje, jest to trick polegający na zdjęciu stóp z decku i rozłożeniu nóg podczas lotu w powietrzu. Na początek należy podskoczyć na odpowiednią wysokość, jednocześnie utrzymując balans za pomocą kierownicy. Pomocne jest obserwowanie decku podczas zdejmowania z niego stóp i stawania ponownie, ponieważ ułatwia miękkie lądowanie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z trickami, nie martw się o wysokość skoków. Powinno się rozpoczynać powoli, systematycznie budując swoją pewność siebie. Praktyka na otwartym powietrzu, gdzie nikt nam nie przeszkadza i nie rozprasza, jest niezwykle ważna w procesie nauki tricków.



One Hander
Niezwykle prosty trick, ale dający masę frajdy. One hander jest też podstawą do trików, gdzie zupełnie puszczamy kierownicę. Jak zwykle należy podskoczyć na odpowiednio komfortową wysokość, puścić jedną ręką kierownicę i dla efektu można wykonać nią jakiś ruch. Należy pamiętać by duga ręką cały czas trzymać naszą hulajnogę. Podczas opadania chwytamy kierownice ponownie obiema rękami, aby odpowiednio wylądować. Tak jak w innych trickach i tego najłatwiej nauczyć się na płaskiej powierzchni, a w miarę nabytego doświadczenia można próbować na rampach.



Barspin
Kiedy masz już wypróbowane No feet i One hand, to czas nauczyć się obracać kierownicę. Na początek najlepiej popróbować bezpośrednio na ziemi lub wystawiając przednie koło z krawężnika. Trick nie polega na zupełnym puszczeniu kierownicy swobodnie, ale na obróceniu jej wokół własnej osi. Najlepiej puścić kierownice w okolicy jednej czwartej jej obrotu i przygotować dłoń na chwycenie kierownicy z powrotem w momencie, gdy osiąga trzy czwarte swojego maksymalnego obrotu. Im wyżej podskoczysz, tym masz więcej czasu na wykonanie pełnego obrotu. Ponownie, najlepiej zacząć naukę na utwardzonej nawierzchni zanim rozpoczniemy próby w powietrzu.




Wszystkie wyżej wymienione tricki są idealne na początek. Pomogą nabrać pewności w jeździe i posługiwaniu się naszą hulajnogą. Jest to dużo bardziej efektywny a zarazem efektowny sposób na doskonalenie jazdy aniżeli zwykłe bujanie się po osiedlu. Bardzo mocno pozwala sprawdzić balans, koordynację ręka-oko oraz wytrwałość. Nie wszyscy są na tyle cierpliwi, by ćwiczyć tak dużo, aby opanować do perfekcji dowolny z tricków i uczyć się kolejnych. Wierzymy bardzo mocno, że z odpowiednią hulajnogą oraz wsparciem innych osób można osiągnąć wszystko.

W przypadku nauki jakiegokolwiek tricku, czy też nawet najzwyklejszej jazdy należy pamiętać przede wszystkim o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz bezpieczeństwa swojego i innych osób wokół nas. W celu zabezpieczenia własnego zdrowia warto zaopatrzyć się w ochraniacze oraz kask, które zapewnią nam przynajmniej podstawową ochronę. Życie ma się tylko jedno, dlatego warto dbać o jego bezpieczeństwo.



Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.
pixel