Zdejmowanie i zakładanie gripów do hulajnogi wyczynowej

2019-07-30
Zdejmowanie i zakładanie gripów do hulajnogi wyczynowej
Gripy są jedną z tych rzeczy, która jest bardzo łatwa do wymiany, jednak wiele osób nie do końca wie, jak to zrobić oraz nie zna pewnych tricków, które ułatwiają wykonanie tej czynności. Jeśli chcesz nauczyć się jak zdejmować gripy i końcówki kierownicy i nakładać je na nowo, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
 
Najczęstszą sytuacją, w której wymagane jest zdjęcie gripów, to po prostu ich wymiana na nowe, przez co musimy zdjąć stare.
Pierwsze co należy zrobić, to pozbyć się starych końcówek kierownicy (o ile jeszcze są). To, co należy zrobić, to chwycić mocno końcówkę rączki i zacząć ją obracać w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara. To pozwoli szybko wysunąć tę końcówkę. Jeśli końcówka kierownicy nie chce wyjść, to do jej wyjęcia będzie trzeba wykorzystać jakiś klucz lub kombinerki. Gdy już uda Ci się usunąć końcówki, to czas na same gripy. Jeśli masz sprężarkę powietrza, to zdjęcie starych gripów nie sprawi żadnych problemów, jednak tutaj skupimy się na bardziej powszechnej metodzie, czyli przy wykorzystaniu lakieru do włosów. Znajdź starą butelkę lakieru do włosów i zacznij odciągać gripy (możesz użyć płaskiego śrubokręta, żeby ułatwić sobie odciąganie nakładek). Użyj trochę lakieru pod grip i zacznij ściąganie, lekko obracając nimi. Tym sposobem powinny zejść łatwo.
 

Zakładanie gripów i końcówek kierownicy

Zakładanie nowych gripów, to najprościej mówiąc proces odwrotny do zdejmowania. W nowe gripy napryskaj trochę lakieru i daj im chwilę na wyschnięcie. Następnie jedyne co musisz, to nasunąć gripy na kierownicę, nakręcając je. Powinno pójść naprawdę łatwo, jeśli tylko włożysz w to odrobinę wysiłku i się nie poddasz. W tym momencie zacznie występować zjawisko polegające na tym, że gripy będą się bardzo łatwo obracały w obie strony i tym samym utrudniały jazdę. Dlatego właśnie warto poczekać około 12h więc lepiej tego typu zmianę najlepiej zaplanować sobie na przed snem, dzięki czemu już rano będziemy mieć w pełni sprawną hulajnogę. Teraz kiedy gripy są już założone pozostaje wciśnięcie końcówek kierownicy. Ustaw je logiem tak jak Ci pasuje i wbij je gumowym młotkiem (jeśli ma się wystarczająco siły można wepchnąć je dłonią). Jeśli nie masz gumowego młotka, można też użyć twardego betonu do założenia tych końcówek. Po prostu wyjdź na ulicę i potraktuj końcówki betonem jak młotkiem.Zapraszamy do największego sklepu z hulajnogami w Gdańsku, Trójmieście oraz na Pomorzu gdzie zakupicie hulajnogi wyczynowe, kierownice, kółka oraz inne akcesoria niezbędne do wykonywania tego sportu. Zamówienia można też składać przez stronę internetową. Wszystkie dostępne hulajnogi znajdziesz TUTAJ. 

Ride Palace
 

Politechniczna 9 
80-175 Gdańsk   

Zachęcamy do zadawania pytań, można to zrobić pisząc na: kontakt@ridepalace.pl oraz dzwoniąc pod 535 008 775.
pixel